עורך דין דיני עבודה

תחום דיני העבודה במשרד מתחלק לשלושה נושאים עיקריים :

ייצוג ויעוץ למעסיקים

משרדנו מייצג מעסיקים במנעד רחב של נושאים, כגון: עריכת הסכמים, ייעוץ וליווי משפטי שרשרת - חוזים כובלים בדיני עבודהשוטף בנוגע לסוגיות הקשורות ליחסי עובד מעביד, השתתפות בשימוע לפני פיטורים, ייצוג בבית הדין לעבודה, ניהול מו”מ עם עובדים לפני פיטורים ועדכון והתאמת זכויות העובדים וצרכיו של הארגון אל מול חקיקה והפסיקה. עורך דין מהמשרד ידאג לבחון את ההסכמים הקיימים ולייעץ אודות תהליכי העבודה והחוזים בראיה קדימה.

מועמדים להעסקה

המשרד מלווה ומייצג מועמדים לעבודה הזוכים להכוונה מקצועית בכל הנוגע לתנאי העסקתם תוך עמידה על המשמעויות של תנאי השכר שהוצעו על ידי המעסיק, ולא פחות חשוב – מהן ההגבלות שחלות על העובד בעת סיום העסקתו, כאשר עובד מעוניין לפתוח עסק המתחרה במעסיק ואולי לעבור למתחרה אחר, וסוגיות הנוגעות לסודות מסחריים.

עובדים ומועסקים

המשרד מלווה עובדים אשר לא זכו לקבל את התנאים הסוציאליים כמתחייב בחוק, כגון הפרשה לתגמולים (קרנות פנסיה וביטוח מנהלים); קרן השתלמות; שעות נוספות; הרעת תנאים במקום העבודה; זכויות נשים בהריון; טיפולי פוריות; זכויות עובדים על צו הרחבה; חילופי מעסיקים; הוצאה כפויה לחופשה ללא תשלום; חופשה שנתית; הלנת שכר; שימוע שלא כדין; פיטורים שלא כדין ופיצויי פיטורים.

לקוחות המשרד זוכים להגנה משפטית מלאה, ובכל הליך בו עולה חשד להתעמרות בעבודה ופיטורים שלא כדין, אנו מעמידים לידי העובד את האפשריות העומדות בפניו, לרוב הגשת צו מניעה שמטרתו לעצור את המעסיק מלפטר את העובד תוך פניה לערכאות שיפוטיות.

המשרד מייצג עובדים אשר לא זכו להגנה משפטית מארגון העובדים יציג, ואף הגיש תובענה ייצוגית כנגד הסתדרות העובדים הכללית וחברת בת של ההסתדרות, כאשר עובד פוטר ממקום עבודתו בזמן שאף גורם לא דאג לשמור על האינטרסים שלו.

לקוחות המשרד נהנים משירות משפטי איכותי, תוך התייחסות לרצונו של העובד, בהתבסס על מערכת היחסים שנוצרה במרוץ השנים, ביחס למקום עבודתו.

תהליך סיום העסקה או פיטורין

כמובן שכל תיק שונה ודורש בחינה עניינית ומדוקדקת אך באופן כללי ניתן לחלק את תהליך ההיפרדות בין עובד למעסיק ללשלושה שלבים:

  1. בשלב הראשון, המשרד פועל לסיים את הקונפליקטים בין מקום העבודה לעובד בדרך של הידברות מתוך רצון לסייע לצדדים להמשיך בדרכם תוך היפרדות מכובדת ומיטבית, במידת האפשר. פעולה זו מאפשרת לעובד לצאת לדרך חדשה ללא כל חשש לפגיעה בשמו הטוב בענף בו עובד על תקופת עבודתו הקודמת, וללא כל מטען נפשי שיכול להפריע במקום העבודה החדש.
  2. בשלב השני, משרדנו עורך הסכם היפרדות תוך הבטחת עצמאותו של העובד לעסוק בתחום בהתבסס על הניסיון שצבר בזמן העסקתו מבלי שהדבר ייחשב כפגיעה בסודיות ואי תחרות מצידו של העובד.
  3. בשלב השלישי, משרדנו דואג להבטיח את ביצוע החוזה שנכרת בין הצדדים, לרבות תשלומי כספים והפקדות לקרן הפנסיה וההשתלמות עד לשלב ניתוק היחסים באופן מוחלט.

יש לכם עדיין שאלות ? מוזמנים להציץ במדריך לבחירת עורך דין דיני עבודה

משרד עו”ד אמון מלווה עובדים ומעסיקים בהתמודדות עם סיטואציות מורכבות שנוצרו כחלק ממרקם היחסים העדין שנוצר במקום העבודה, מתוך רצון לסייע לצדדים להמשיך את שגרת חייהם תוך מזעור נזקים, הן לעובד והן למעסיק, מתוך הבנה כי האינטרס המשותף של הצדדים גובר על התדיינות הכרוכה בעליות לא מבוטלות בבית הדין.

ליווי חברות ומעסיקים בתחום יחסי עובד ומעביד על ידי עורך דין מומחה לדיני עבודה ממשרדנו יעניק את כל השירותים הנלווים הדרושים לרבות רגולציה והסכמים מסחריים, הסכמי עבודה וניהול שכר, טיפול שוטף בהעסקת עובדים זרים כולל ליווי בוועדה ההומניטרית, חוזים במגזר החקלאי ושירותי ליטיגציה וייצוג משפטי.

עקבו אחרינו

ארגון עובדים

דמי חבר ודמי טיפול מקצועי – על מי מוטלת האחריות לפקח על ניכוי משכרו של העובד?

במקומות עבודה המאוגדים תחת ארגון עובדים (לדוג': הסתדרות העובדים החדשה) קיים הסכם קיבוצי המסדיר את זכויות העובדים במקום העבודה. בתמורה ל...

המשך לקרוא

וירוס הקורונה - אישה במסכה

זכויות עובדים ומעסיקים בתקופת משבר הקורונה

“לאור התפשטות נגיף הקורונה ברחבי העולם מעסיקים ועובדים מוצאים עצמם בפני דילמות לא פשוטות המתייחסות ליחסי עובד מעביד, תוך רצון למזער את הפגיעה בעסק ולשמור על הקיים, ובעיקר למנוע פגיעה בעובדים, שהם אחד הנכסים המרכזיים של העסק.”

המשך לקרוא

בניין ההסתדרות בת"א// צילום: גדעון מרקוביץ'

ההסתדרות תמכה בפיטורי עובדת כי הסמנכ”לית נשואה למנכ”ל

חברת בת של ההסתדרות פיטרה עובדת ללא כל סיבה, כך לפי תביעה חדשה • העובדת טוענת כי ארגון העובדים לא נקט אצבע לעזור לה בגלל שהסמנכ"לית ה...

המשך לקרוא

שיחת ייעוץ חינם

השאר/י פרטים בטופס או בטלפון
03-77-33-626, לתיאום פגישת יעוץ ובניית תכנית פעולה ממוקדת ואישית!

facecf

חפשו באתר

הישארו מעודכנים