זוגות שאמורים להתחתן מספרים: “היום הכי מאושר הפך לסיוט, אנחנו חוששים ולא ישנים בלילות”

05.7.2020 | N12

“הגיעה השעה שממשלת ישראל תכריז על נגיף הקורונה ככוח עליון ותיצור ודאות משפטית”, אומר עו”ד אסף אמון, המייצג זוגות צעירים שהיו אמורים להתחתן ונקלעו למצב הסבוך הזה. “מצב שבו אין כל התייחסות מצד הממשלה לנושא כוח עליון מביא לכך שכל צד לחוזה מאמץ פרשנות הנוחה לו, וזוגות צעירים מוצאים עצמם בין הפשיט לסדן. מצד אחד, הם כבולים לחוזה עם תנאי ביטול נוקשים, ומצד שני – אין להם כל יכולת לקיים את האירוע”.

לכתבה המלאה

חתונה קורונה חוזים ביטול

״חנות בי-ם ניצלה את אחי האוטיסט ומכרה לו שעון ב-1580 שקל”: הסיפור שמסעיר את הרשת

02.5.2020 | Mynet

עו״ד אמון מסר ל-mynet כי: ״בכוונתינו לפעול בכל האמצעים החוקים העומדים לרשותינו, ולפעול מול בית העסק ע״מ שמקרים דומים לא יישנו בעתיד. זכותו של כל צרכן לבטל עסקה בהתאם לחוק ומקל וחומר כאשר מדובר באדם עם מוגבלויות, שהחוק מאפשר לבטל עסקה בפרק זמן ארוך יותר. מצער לראות כי למרות שההורים ניגשו לבעל העסק ודרשו לבטל את העסקה, בעל העסק סירב ואטם את ליבו. אנו צריכים לשלב אנשים עם מוגבלויות בחברה ולא לנצל את חולשתם״.

לכתבה המלאה

כתבה ציינט ירושלים - הגנה מול ניצול

בית המשפט יתקשה לפסוק שהמגפה אינו כוח עליון

19.4.2020 | TheMarker

“האוצר מיהר לקבוע כי הווירוס אינו כח עליון, בעיקר כדי לגרום לקבלנים לעשות מאמצים על מנת לקיים חוזים”

כתבה שהתפרסמה גם פה באתר

כתבה themarker קורונה

חיילת התלוננה על תסמינים אך לא נבדקה – 100 חיילים הוכנסו לבידוד

3.4.2020 | N12

עו”ד אסף אמון, מומחה למשפט אזרחי, הגיב לידיעה ואמר: “לכל אחד מאיתנו יש אחריות אישית ואחריות כלפי הסביבה כולה. אדם אשר מודע למצבו ולא נוהג במשנה זהירות חשוף לתביעה משפטית ועל אחת כמה וכמה ארגונים אשר רשלנותם במקרה כזה עלולה לגרום לנזק נרחב ומשמעותי אף יותר”.

עו"ד אסף אמון, מומחה למשפט אזרחי

ההסתדרות תמכה בפיטורי עובדת כי הסמנכ”לית נשואה למנכ”ל

12.12.2018 | ישראל היום

עו”ד אמון אמר ל’ישראל היום’, כי “ניתן לראות כיצד זורקים עובדת ממקום עבודתה, ללא כל סיבה או תשתית עובדתית בסיסית ופיטרו אותה רק בגלל שהם יכולים לעשות מה שהם רוצים כי ההסתדרות משותקת. הגשנו צו מניעה נגד החברה ואנו מתכוונים למצות עם החברה את הדין עד תום. לא יכול להיות מצב שההסתדרות העובדים לא תסייע לעובדת שהיא אמורה לשמור עליה, אחרת כל התפקיד שלה ביחסי עובד מעביד מתייתר”.

ההסתדרות תמכה בפיטורי עובדת כי הסמנכ"לית נשואה למנכ"ל דיני עבודה

האם בקרוב לא תוכלו לעשן במרפסת?

27.7.2018 | ישראל היום

בני הזוג פנו לאגודה לתרבות הדיור ונענו שאין פתרון. בהמשך הגישו תביעה לבית משפט השלום, אך דרישתם לאסור על השכנים לעשן במרפסת נדחתה בנימוק שאין חוק בנושא והם אף חויבו לפצות ב־10,000 שקלים את שכניהם המעשנים. עורך דינם, אסף אמון, נחלץ לעזרתם, ועם עו”ד עמוס האוזנר וח”כ יהודה גליק, הוגשה הצעת החוק שתאסור עישון בבתי מגורים כאשר הדבר מפריע לאחד הדיירים.

לעשן במרפסת כתבה

חוק הסיגריות יהודה גליק

29.7.2018 | ערוץ 12

בהמשך להצעת החוק הוזמנתי להתארח בתוכנית הבוקר של ניב רסקין יחד עם ח”כ יהודה גליק ובני בנושא חוק הסיגריות.

כניסת חייל חרדי לרכבת נמנעה בטענה לצו הרחקה

19.11.2019| שש עם אמנון לוי

חייל החרדי שהותקף בתחנת רכבת ישראל בירושלים, ביקש לעשות שימוש פעם נוספת ברכבת ישראל ונבלם על ידי מאבטחי רכבת ישראל בטענה כי קיים נגדו צו הרחקה מן הרכבת. החייל עוכב בתחנת הרכבת עד להגעת משטרת ישראל. המשטרה ציינה כי מאחר ואין בידי הרכבת צו הרחקה, עליהם לשחרר את החייל ולאפשר לו לנסוע בבטחה ללא כל הפרעה נוספת. בעקבות האירוע החייל הגיש תלונה נוספת במשטרת ישראל כנגד המאבטחים.